Q22F5AGXXSG24AE
DigiKey Part Number
679-3776-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q22F5AGXXSG24AE
Description
LED PNL IND GREEN DIFF 18MM LDS
Detailed Description
LED Panel Indicator Green Diffused 24V 40mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
24V
Current
40mA
Panel Cutout Dimensions
0.87" (22.10mm)
Lens Size
18.00mm Dia
Lamp Color
Green
Millicandela Rating
980mcd
Lens Color
Green
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)