Q22F5ABXXB24AE
DigiKey Part Number
679-3796-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q22F5ABXXB24AE
Description
LED PNL IND BLUE DIFF 18MM LEADS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Blue Diffused 24V 40mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
24V
Manufacturer
APEM Inc.
Current
40mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bag
Panel Cutout Dimensions
0.87" (22.10mm)
Part Status
Active
Lens Size
18.00mm Dia
Type
LED
Lens Style
Round with Flat Top
Lamp Color
Blue
Millicandela Rating
101mcd
Lens Color
Blue
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)