Q19P5CZZRGB24ECA
DigiKey Part Number
679-Q19P5CZZRGB24ECA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q19P5CZZRGB24ECA
Description
LED PNL IND RGB DIFF 22MM LEADS
Detailed Description
LED Panel Indicator Red, Green, Blue (RGB) Diffused 100° 24V 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Current
20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
Panel Cutout Dimensions
0.75" (19.00mm)
Lens Size
22.00mm Dia
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Voltage
24V