Q19P1CXXW24E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
APEM Inc.
In Stock: 0
Datasheet
LED Panel Indicator White Diffused 60° 24V 20mA Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Q19P1CXXW24E
DigiKey Part Number
679-1746-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q19P1CXXW24E
Description
LED PNL IND WHT DIFF 10MM QUICK
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current
20mA
Manufacturer
APEM Inc.
Panel Cutout Shape
Round
Series
Panel Cutout Dimensions
0.75" (19.05mm)
Packaging
Bulk
Lens Size
10.00mm Dia
Part Status
Active
Lens Style
Round with Domed Top
Type
LED
Millicandela Rating
1000mcd
Lamp Color
White
Viewing Angle
60°
Lens Color
White
Termination Style
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Lens Transparency
Diffused
Ingress Protection
IP67
Ratings
DC
Base Product Number
Voltage
24V