Q16P5BZZRGB24ECA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
APEM Inc.
In Stock: 1
Datasheet
LED Panel Indicator Red, Green, Blue (RGB) Diffused 100° 24V 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
LED RGB Indicators
Q16P5BZZRGB24ECA
DigiKey Part Number
679-Q16P5BZZRGB24ECA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q16P5BZZRGB24ECA
Description
LED PNL IND RGB DIFF 18.30MM LDS
Detailed Description
Category
Current
20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
Panel Cutout Dimensions
0.63" (16.00mm)
Lens Size
18.30mm Dia
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Voltage
24V