Q16F1CXXB12E
Q16F1CXXB12E
Q16F1CXXB12E
DigiKey Part Number
679-1710-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q16F1CXXB12E
Description
LED PNL IND BLU DIFF 10MM QUICK
Detailed Description
LED Panel Indicator Blue Diffused 100° 12V 20mA Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.63" (16.00mm)
Lens Size
10.00mm Dia
Millicandela Rating
100mcd
Lamp Color
Blue
Lens Color
Blue
Termination Style
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage
12V