Q16F1BXXR12E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
APEM Inc.
In Stock: 0
Datasheet
LED Panel Indicator Red Diffused 100° 12V 20mA Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Q16F1BXXR12E
DigiKey Part Number
679-1722-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q16F1BXXR12E
Description
LED PNL IND RED DIFF 10MM QUICK
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current
20mA
Manufacturer
APEM Inc.
Panel Cutout Shape
Round
Series
Panel Cutout Dimensions
0.63" (16.00mm)
Packaging
Bulk
Lens Size
10.00mm Dia
Part Status
Active
Lens Style
Round with Flat Top
Type
LED
Millicandela Rating
10mcd
Lamp Color
Red
Viewing Angle
100°
Lens Color
Red
Termination Style
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Lens Transparency
Diffused
Ingress Protection
IP67
Ratings
DC
Base Product Number
Voltage
12V