Q14P5CZZRGB12ECA
DigiKey Part Number
679-Q14P5CZZRGB12ECA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q14P5CZZRGB12ECA
Description
LED PNL IND RGB DIFF WIRE LEADS
Detailed Description
LED Panel Indicator Red, Green, Blue (RGB) Diffused 100° 12V 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
12V
Current
20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.55" (14.00mm)
Lens Style
Round with Domed Top
Millicandela Rating
220mcd Red, 500mcd Green, 100mcd Blue
Lamp Color
Red, Green, Blue (RGB)
Viewing Angle
100°
Lens Color
Clear
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)