Q14F3CXXW24E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
APEM Inc.
In Stock: 11
Datasheet
LED Panel Indicator White Diffused 100° 24V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Q14F3CXXW24E
DigiKey Part Number
679-2885-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q14F3CXXW24E
Description
LED PNL IND WHITE DIFF 10MM LDS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current
20mA
Manufacturer
APEM Inc.
Panel Cutout Shape
Round
Series
Panel Cutout Dimensions
0.55" (13.97mm)
Packaging
Bag
Lens Size
10.00mm Dia
Part Status
Active
Lens Style
Round with Flat Top
Type
LED
Millicandela Rating
120mcd
Lamp Color
White
Viewing Angle
100°
Lens Color
White
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Lens Transparency
Diffused
Ingress Protection
IP67
Ratings
DC
Base Product Number
Voltage
24V