Q10F5SXXSR02E
DigiKey Part Number
679-3901-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q10F5SXXSR02E
Description
LED PNL IND RED 5MM WIRE LEADS
Detailed Description
LED Panel Indicator Red 60° 2V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Panel Cutout Dimensions
0.394" (10.00mm)
Series
Lens Size
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating
1300mcd
Lamp Color
Red
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Ratings
Vf (Typ), If (Max)
Voltage
2V
Base Product Number
Current
20mA