Image for APS25AFB128G-4BTWT is not available
APS25AFB128G-4BTWT
DigiKey Part Number
APS25AFB128G-4BTWT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APS25AFB128G-4BTWT
Description
SSD 128GB 2.5" SLC SATA III 5V
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC) 128GB SATA III 2.5" 5V
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Speed - Read
530MB/s
Manufacturer
Apacer Memory America
Speed - Write
445MB/s
Series
Voltage - Supply
5V
Type
SATA III
Part Status
Discontinued at DigiKey
Current - Max
470mA
Memory Size
128GB
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Memory Type
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Size / Dimension
100.00mm x 69.84mm x 9.30mm
Form Factor
2.5"