Image for APS25AFB032G-4BTWT is not available
APS25AFB032G-4BTWT
DigiKey Part Number
APS25AFB032G-4BTWT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APS25AFB032G-4BTWT
Description
SSD 32GB 2.5" SLC SATA III 5V
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC) 32GB SATA III 2.5" 5V
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Speed - Read
530MB/s
Manufacturer
Apacer Memory America
Speed - Write
270MB/s
Series
Voltage - Supply
5V
Packaging
Bulk
Type
SATA III
Part Status
Discontinued at DigiKey
Current - Max
320mA
Memory Size
32GB
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Memory Type
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Size / Dimension
100.00mm x 69.84mm x 9.30mm
Form Factor
2.5"