VWBO-2006000
DigiKey Part Number
5900-VWBO-2006000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VWBO-2006000
Description
200-6000 MHZ OMNIDIRECTIONAL ANT
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Antenom Antenna Technologies
VSWR
3
Packaging
Box
Return Loss
-6dB
Part Status
Active
Gain
5dBi
RF Family/Standard
Ultra Wide Band
Power - Max
200 W
Frequency Group
Ultra Wide Band
Termination
N Type Female
Frequency (Center/Band)
3.1GHz
Mounting Type
Screw Mount
Frequency Range
200MHz ~ 6GHz
Height (Max)
13.386" (340.00mm)