LT3032MPDE-15#TRPBF
DigiKey Part Number
LT3032MPDE-15#TRPBF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LT3032MPDE-15#TRPBF
Description
IC REG LINEAR 15V 150MA 14-DFN
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive and Negative Fixed 2 Output 150mA, 150mA 14-DFN (4x3)
EDA/CAD Models
LT3032MPDE-15#TRPBF Models
Category
Current - Output
Mfr
PSRR
68dB (120Hz), 54dB (120Hz)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Control Features
Enable
Part Status
Active
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Output Configuration
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Surface Mount
Number of Regulators
2
Package / Case
14-PowerWFDFN
Voltage - Input (Max)
±20V
Supplier Device Package
14-DFN (4x3)
Voltage - Output (Min/Fixed)
±15V
Base Product Number
Voltage Dropout (Max)
0.27V @ 150mA (Typ), 0.3V @ 150mA (Typ)