ADP121-AUJZ33R7
DigiKey Part Number
505-ADP121-AUJZ33R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-ADP121-AUJZ33R7CT-ND - Cut Tape (CT)
505-ADP121-AUJZ33R7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADP121-AUJZ33R7
Description
IC REG LIN 3.3V 150MA TSOT-23-5
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA TSOT-23-5
EDA/CAD Models
ADP121-AUJZ33R7 Models
Digi-Reel®
PSRR
60dB (10kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Supplier Device Package
TSOT-23-5
Voltage Dropout (Max)
0.135V @ 150mA