ADG901BCPZ-500RL7
DigiKey Part Number
505-ADG901BCPZ-500RL7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-ADG901BCPZ-500RL7CT-ND - Cut Tape (CT)
505-ADG901BCPZ-500RL7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADG901BCPZ-500RL7
Description
IC RF SWITCH SPST 2.5GHZ 8LFCSP
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Switch IC General Purpose SPST 2.5 GHz 50Ohm 8-LFCSP (3x3)
EDA/CAD Models
ADG901BCPZ-500RL7 Models
Category
Test Frequency
1GHz
Manufacturer
Analog Devices Inc.
P1dB
17dBm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
IIP3
36dBm
Part Status
Active
Impedance
50Ohm
RF Type
General Purpose
Voltage - Supply
1.65V ~ 2.75V
Topology
Absorptive
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Circuit
SPST
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Range
0Hz ~ 2.5GHz