ADA4610-2ACPZ-RL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Analog Devices Inc.
In Stock: 4 414
Datasheet
J-FET Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-LFCSP-WD (3x3)
ADA4610-2ACPZ-RL
DigiKey Part Number
ADA4610-2ACPZ-RL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADA4610-2ACPZ-RL
Description
IC OPAMP JFET 2 CIRCUIT 8LFCSP
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ADA4610-2ACPZ-RL Models
Category
Voltage - Input Offset
400 µV
Mfr
Current - Supply
1.6mA (x2 Channels)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Output / Channel
79 mA
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Min)
10 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
30 V
Number of Circuits
2
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Output Type
Rail-to-Rail
Mounting Type
Surface Mount
Slew Rate
61V/µs
Package / Case
8-WFDFN Exposed Pad, CSP
Gain Bandwidth Product
16.3 MHz
Supplier Device Package
8-LFCSP-WD (3x3)
-3db Bandwidth
9.5 MHz