AD8130ARZ-REEL7
DigiKey Part Number
505-AD8130ARZ-REEL7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-AD8130ARZ-REEL7CT-ND - Cut Tape (CT)
505-AD8130ARZ-REEL7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AD8130ARZ-REEL7
Description
IC OPAMP DIFF 1 CIRCUIT 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Differential Amplifier 1 Circuit 8-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AD8130ARZ-REEL7 Models
Category
Current - Supply
13mA
Mfr
Current - Output / Channel
40 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply Span (Min)
4.5 V
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Max)
25.2 V
Amplifier Type
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Number of Circuits
1
Mounting Type
Surface Mount
Slew Rate
1100V/µs
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
-3db Bandwidth
290 MHz