AD5144ABRUZ10-RL7
DigiKey Part Number
505-AD5144ABRUZ10-RL7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-AD5144ABRUZ10-RL7CT-ND - Cut Tape (CT)
505-AD5144ABRUZ10-RL7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AD5144ABRUZ10-RL7
Description
IC DIG POT 10K 20-TSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Digital Potentiometer 10k Ohm 4 Circuit 256 Taps I2C Interface 20-TSSOP
EDA/CAD Models
AD5144ABRUZ10-RL7 Models
Voltage - Supply
2.3V ~ 5.5V, ±2.25V ~ 2.75V
Tolerance
±8%
Temperature Coefficient (Typ)
35ppm/°C
Supplier Device Package
20-TSSOP
Number of Circuits
4
Package / Case
20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C