AD5110BCPZ80-500R7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AD5110BCPZ80-500R7 |
Description | IC DIG POT 80K 8-LFCSP-UD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Digital Potentiometer 80k Ohm 1 Circuit 128 Taps I2C Interface 8-LFCSP-UD (2x2) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | AD5110BCPZ80-500R7 Models |
Category | Memory Type Non-Volatile |
Manufacturer Analog Devices Inc. | Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V, 2.3V ~ 5.5V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Tolerance ±8% |
Part Status Active | Temperature Coefficient (Typ) 35ppm/°C |
Number of Circuits 1 | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |