AD5110BCPZ80-1-RL7
DigiKey Part Number
505-AD5110BCPZ80-1-RL7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-AD5110BCPZ80-1-RL7CT-ND - Cut Tape (CT)
505-AD5110BCPZ80-1-RL7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AD5110BCPZ80-1-RL7
Description
IC DIG POT 80K 8-LFCSP-UD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Digital Potentiometer 80k Ohm 1 Circuit 128 Taps I2C Interface 8-LFCSP-UD (2x2)
EDA/CAD Models
AD5110BCPZ80-1-RL7 Models
Voltage - Supply
1.8V ~ 5.5V, 2.3V ~ 5.5V
Tolerance
±8%
Temperature Coefficient (Typ)
35ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C