PD86-3-1278-TMCL
DigiKey Part Number
175-PD86-3-1278-TMCL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PD86-3-1278-TMCL
Description
PANDRIVE NEMA34, 48V, 7NM
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Bipolar Stepper Motor Hybrid Frame Size 34 200.0 Step 5.5 A 2.56VDC
EDA/CAD Models
PD86-3-1278-TMCL Models
Category
Accuracy
±5%
Mfr
Torque - Holding (oz-in / mNm)
991.28 / 7000
Series
Size / Dimension
Square - 3.386" x 3.386" (86.00mm x 86.00mm)
Packaging
Bulk
NEMA Frame Size
Part Status
Active
Termination Style
Wire Leads with Connector
Type
Hybrid
Operating Temperature
-20°C ~ 50°C
Coil Type
Bipolar
Coil Resistance
0.45 Ohms
Voltage - Rated
2.56VDC
Features
Integrated Controller, Flatted Shaft
Current Rating (Amps)
5.5 A