GA CS8PM1.23-LPLR-W3-0-350-R18
DigiKey Part Number
475-GACS8PM1.23-LPLR-W3-0-350-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GACS8PM1.23-LPLR-W3-0-350-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GACS8PM1.23-LPLR-W3-0-350-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA CS8PM1.23-LPLR-W3-0-350-R18
Description
OSLON SSL 80ILLUMINATIONARCHITAI
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting Color OSLON® SSL 80 Amber 617nm (609nm ~ 620nm) 1212 (3030 Metric)
Category
Current - Max
1A
Mfr
Luminous Flux @ Current/Temperature
126lm (112lm ~ 140lm)
Series
Temperature - Test
25°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Viewing Angle
80°
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Color
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Wavelength
617nm (609nm ~ 620nm)
Supplier Device Package
1212
Current - Test
350mA
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.1V
Height - Seated (Max)
0.091" (2.31mm)