BLS9G3135L-400U
DigiKey Part Number
1603-1155-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLS9G3135L-400U
Description
RF MOSFET LDMOS 32V SOT502A
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 32 V 400 mA 3.1GHz ~ 3.5GHz 12dB 400W SOT502A
Category
Current Rating (Amps)
4µA
Manufacturer
Ampleon USA Inc.
Current - Test
400 mA
Packaging
Tray
Power - Output
400W
Part Status
Active
Voltage - Rated
65 V
Technology
LDMOS
Mounting Type
Chassis Mount
Frequency
3.1GHz ~ 3.5GHz
Package / Case
SOT-502A
Gain
12dB
Supplier Device Package
SOT502A
Voltage - Test
32 V