BLP9H10S-350AY
DigiKey Part Number
1603-BLP9H10S-350AYTR-ND - Tape & Reel (TR)
1603-BLP9H10S-350AYCT-ND - Cut Tape (CT)
1603-BLP9H10S-350AYDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLP9H10S-350AY
Description
RF MOSFET LDMOS 48V OMP780
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 48 V 400 mA 600MHz ~ 960MHz 18.6dB 350W OMP-780-4F-1
Category
Current Rating (Amps)
1.4µA
Manufacturer
Ampleon USA Inc.
Current - Test
400 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power - Output
350W
Part Status
Active
Voltage - Rated
105 V
Technology
LDMOS
Mounting Type
Surface Mount
Configuration
Dual, Common Source
Package / Case
OMP-780-4F-1
Frequency
600MHz ~ 960MHz
Supplier Device Package
OMP-780-4F-1
Gain
18.6dB
Base Product Number
Voltage - Test
48 V