IBPS092-SMSM-12.0IN
DigiKey Part Number
1946-IBPS092-SMSM-12.0IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IBPS092-SMSM-12.0IN
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
SMA Plug
Manufacturer
Amphenol Times Microwave Systems
2nd Contact Gender
Male
Series
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
12.00" (304.80mm)
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Frequency - Max
40 GHz
1st Connector
SMA Plug
Color
Black
1st Contact Gender
Male
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C