IB086-SMSM-8.0IN
DigiKey Part Number
1946-IB086-SMSM-8.0IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IB086-SMSM-8.0IN
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 8"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 0.086" Flexible Cable 8.000" (203.20mm)
Length
8.000" (203.20mm)
Cable Type
0.086" Flexible Cable
Style
SMA to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
62 GHz
Operating Temperature
-60°C ~ 125°C