IB047-SMSMPF-12.0IN
DigiKey Part Number
1946-IB047-SMSMPF-12.0IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IB047-SMSMPF-12.0IN
Description
COAX CBL SMA TO SMP 12"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMP 0.047" Flexible Cable 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Amphenol Times Microwave Systems
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
12.00" (304.80mm)
Part Status
Active
Cable Type
0.047" Flexible Cable
Style
SMA to SMP
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMP Jack
Frequency - Max
18 GHz
1st Contact Gender
Female
Color
Blue
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C