MP10A23S-10
DigiKey Part Number
889-MP10A23S-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MP10A23S-10
Description
3.6MM (10MM) MALE CONTACT, SILVE
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Pin Contact 8 AWG Size 8 Crimp Silver
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MP10A23S-10 Models
Category
Contact Size
8
Manufacturer
Amphenol Sine Systems Corp
Wire Gauge or Range - AWG
8 AWG
Series
Wire Gauge or Range - mm²
10mm²