ST0412-20-001-A
DigiKey Part Number
115-ST0412-20-001-A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST0412-20-001-A
Description
RF ANTENNA INTERNAL AMC PLUG WID
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 5G, LTE PCB Trace Adhesive
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
Amphenol RF
Return Loss
-6dB
Packaging
Bag
Gain
3.1dBi
Part Status
Active
Power - Max
1 W
RF Family/Standard
Cellular
Features
Cable - 100mm
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
825MHz, 2.95GHz
Height (Max)
0.008" (0.20mm)
Frequency Range
690MHz ~ 960MHz, 1.7GHz ~ 4.2GHz