095Z820-165-018
DigiKey Part Number
115-095Z820-165-018-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
095Z820-165-018
Description
COAX CBL SMA TO FAKRA III 18"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to Fakra III RG-58 18.00" (457.20mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
18.00" (457.20mm)
Cable Type
RG-58
Style
SMA to Fakra III
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz