095Z820-165-012
DigiKey Part Number
115-095Z820-165-012-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
095Z820-165-012
Description
COAX CBL SMA TO FAKRA III 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to Fakra III RG-58 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
12.00" (304.80mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-58
Style
SMA to Fakra III
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz