095-909-189M050
DigiKey Part Number
115-095-909-189M050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
095-909-189M050
Description
COAX CBL RP-TNC TO N-TYPE 19.6"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-TNC to N-Type LMR 240 19.69" (500.00mm)
Length
19.69" (500.00mm)
Cable Type
LMR 240
Cable Impedance
50 Ohms
Style
RP-TNC to N-Type
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
RP-TNC Plug
Frequency - Max
6 GHz
1st Contact Gender
Female
Color
Black
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Features
Shielded
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C