095-850-272M050
DigiKey Part Number
115-095-850-272M050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
095-850-272M050
Description
COAX CBL TNC TO TNC 19.6"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC RG-174 19.69" (500.00mm)
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
19.69" (500.00mm)
Cable Type
RG-174
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
TNC to TNC
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug
Frequency - Max
6 GHz
1st Contact Gender
Male
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C