095-850-266M050
DigiKey Part Number
115-095-850-266M050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
095-850-266M050
Description
COAX CBL BNC TO BNC 19.6"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-316 19.69" (500.00mm)
Length
19.69" (500.00mm)
Cable Type
RG-316
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to BNC
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Frequency - Max
4 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Copper
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Features
Shielded
2nd Connector
BNC Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C