095-850-188M075
DigiKey Part Number
ARF2690-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
095-850-188M075
Description
COAX CBL HD-BNC TO HD-BNC 29.5"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial HD-BNC to HD-BNC Belden 4855R 29.53" (750.00mm)
Length
29.53" (750.00mm)
Cable Type
Belden 4855R
Style
HD-BNC to HD-BNC
Overall Impedance
75 Ohms
1st Connector
HD-BNC Plug
Frequency - Max
12 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Black
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Features
Shielded
2nd Connector
HD-BNC Plug
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 0
Check Lead Time
Request Stock Notification
Bag
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
COAX CBL HD-BNC TO HD-BNC 6"
In-Stock: 39
COAX CBL HD-BNC TO HD-BNC 9.8"
In-Stock: 45
COAX CBL HD-BNC TO HD-BNC 12"
In-Stock: 48
COAX CBL HD-BNC TO HD-BNC 19.6"
In-Stock: 15
COAX CBL HD-BNC TO HD-BNC 24"