095-850-186M075
DigiKey Part Number
ARF2671-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
095-850-186M075
Description
COAX CBL BNC TO BNC 29.5"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC Belden 4794R 29.53" (750.00mm)
Length
29.53" (750.00mm)
Cable Type
Belden 4794R
Style
BNC to BNC
Overall Impedance
75 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Frequency - Max
12 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Black
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Features
Shielded
2nd Connector
BNC Plug
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 25
Check for Additional Incoming Stock
Bag
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
COAX CABLE BNC TO BNC 6"
In-Stock: 0
COAX CBL BNC TO BNC 9.8"
In-Stock: 0
COAX CBL BNC TO BNC 12"
COAX CBL BNC TO BNC 19.6"
COAX CBL BNC TO BNC 24"