SND50S300T2G is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SND50S300T2G is not available
SND50S300T2G
DigiKey Part Number
4306-SND50S300T2G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SND50S300T2G
Description
SND50S300T2G
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
9A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C