SND50M3P0TG is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SND50M3P0TG is not available
SND50M3P0TG
DigiKey Part Number
4306-SND50M3P0TG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SND50M3P0TG
Description
SND50M3P0TG
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Current Rating (Amps)
9A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C