SND37S3000G is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SND37S3000G is not available
SND37S3000G
DigiKey Part Number
4306-SND37S3000G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SND37S3000G
Description
SND37S3000G
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
9A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C