SND37M5R70T2G is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Image for SND37M5R70T2G is not available
SND37M5R70T2G
DigiKey Part Number
4306-SND37M5R70T2G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SND37M5R70T2G
Description
SND37M5R70T2G
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Current Rating (Amps)
9A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C