SND25S5R200G is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Image for SND25S5R200G is not available
SND25S5R200G
DigiKey Part Number
4306-SND25S5R200G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SND25S5R200G
Description
SND25S5R200G
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
9A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C