SND25M2000G/AA is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Datasheet
Image for SND25M2000G/AA is not available
SND25M2000G/AA
DigiKey Part Number
4306-SND25M2000G/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SND25M2000G/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
9A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
20 AWG
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C