SGMC75S0TRB00
DigiKey Part Number
4306-SGMC75S0TRB00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SGMC75S0TRB00
Description
SGMC75S0TRB00
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
75 Position Housing for Female Sockets Connector Green Free Hanging (In-Line) Backplane
Category
Number of Positions
75
Manufacturer
Amphenol Positronic
Pitch
0.094" (2.39mm)