SDD15S4R80TG is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SDD15S4R80TG is not available
SDD15S4R80TG
DigiKey Part Number
4306-SDD15S4R80TG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDD15S4R80TG
Description
SDD15S4R80TG
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C