SDD104S4000G is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SDD104S4000G is not available
SDD104S4000G
DigiKey Part Number
4306-SDD104S4000G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDD104S4000G
Description
SDD104S4000G
Detailed Description
104 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C