SDD104M4B30TG/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SDD104M4B30TG/AA is not available
SDD104M4B30TG/AA
DigiKey Part Number
4306-SDD104M4B30TG/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDD104M4B30TG/AA
Description
SDD104M4B30TG/AA
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
104 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C