SD50M10GE0/AA is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
SD50M10GE0/AA
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
SD50M10GE0/AA
DigiKey Part Number
4306-SD50M10GE0/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD50M10GE0/AA
Description
CONN D-SUB PLUG 50POS CRIMP
Detailed Description
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SD50M10GE0/AA Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C