SD25F32S0T0/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SD25F32S0T0/AA is not available
SD25F32S0T0/AA
DigiKey Part Number
4306-SD25F32S0T0/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD25F32S0T0/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C