SD15M3S6000/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SD15M3S6000/AA is not available
SD15M3S6000/AA
DigiKey Part Number
4306-SD15M3S6000/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD15M3S6000/AA
Description
SD15M3S6000/AA
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C